Adres:
Odunluk Mah. Liman Cad. Kızılay Plaza
İş Merkezi No:17/26 Nilüfer / BURSA
Telefon:
0224 232 07 06
CORONA VİRÜS’DEN ETKİLİ KORUNMA

Gerekli tedbirleri aldığımızda corona virüs ile mücadele başarılı olacaktır. Ülkemiz için hala panik yapmayı gerektirecek bir durum yoktur.

Bakanlığımızın yayınladığı kılavuzda dikkat çekilen tüm önlemleri yeterince ancak aşırıya kaçmadan ve abartmadan alın.

Beslenmenize, dinlenmenize, uykunuza, hareketsiz kalmamaya, strese dikkat edin.

Sağlık Bakanlığımızın resmi açıklamaları dışında hiçbir bilgi ve habere itibar etmeyin.  Devletimiz bu konuda zamanında, etkin, yeterli, tüm tedbirleri almıştır ve almaya devam etmektedir.

Sürekli haber izlemeyin.

Haber kanallarında tartışma programı adı altında yayınlanan, kafa karıştırmaktan başka hiçbir işe yaramayan, her konuyu bildiğini sanan hep aynı üç beş kişinin katıldığı, tek amacı reyting olan programlara itibar etmeyin. Maalesef haber kanallarının çoğu doğru bilgilendirme yapmak yerine ne kadar reyting alacağının hesabını yapmaktadır.

Konunun ehli enfeksiyon hastalıkları uzmanlarının söyledikleri dışında hiçbir tedavi ve ilaç önerisine kanmayın.  Konunun uzmanı olmayan, amacı sadece show olan, ne uzmanı olduğu belirsiz, her konuda bir fikri olan medya maymunlarına inanmayın.

Sosyal medya bilgi kirliliğinin ve farklı amaçlı trollerin en çok olduğu alandır. Sadece ortalığı karıştırmak isteyen yerli ve yabancı birçok kaynağın olduğunu unutmayın. Buradan corona virüsle ilgili gelen paylaşımlara dikkat edin, mümkünse hiç sosyal medya kullanmayın.  Sosyal medyanın sizi paniğe sevk etmesine izin vermeyin.

Temizlik konusuna dikkat çok önemlidir ancak bu konuda da aşırıya kaçmayın. Ardı ardına  defalarca el yıkamayın aşırı sık dezenfektan kullanmayın.  Corona virüs’den korunacağım derken çeşitli cilt hastalıkları ve astıma yakalanmayın.

Bu süreçte akıl ve ruh sağlığınızı kaybetmeyin.

Tedbirinizi alın, rahat olun, inancınızı kaybetmeyin ve gerisini Allah’ın takdirine bırakın.

İlgili Yazılar