Adres:
Odunluk Mah. Liman Cad. Kızılay Plaza
İş Merkezi No:17/26 Nilüfer / BURSA
Telefon:
0224 232 07 06
Hakkımızda

2018 yılı ağustos ayında faaliyete başlayan Muayenehanemiz Genel Dahiliye branşındaki hastalıkların tanı ve tedavisinde farklı bir butik konsept anlayışıyla hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Mevcut imkanlarımız ile branşımızdaki tüm hastalıkların tanısal işlemleri çok hızlı, konforlu, güvenilir bir şekilde ve ekonomik olarak uygun maliyetlerle yapılmaktadır.

Bünyemize mevcut olan laboratuvar ve görüntüleme sistemleri ile bir çok hastalığın tanısında aynı gün sonuca varılabilmektedir.

Hizmetlerimiz hemşire, fizyoterapist, diyetisyen ve psikolog ile desteklenerek bu alandaki hastalıkların tedavisindeki tamamlayıcı unsurlar en etkin bir şekilde hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Günümüzde MODERN TIP UYGULAMALARI yanında TAMAMLAYICI TIP unsurlarının da çok önemli bir yer işgal etmeye başladığı görülmektedir. Ancak modern tıp uygulayıcılarının çoğu kere tamamlayıcı tıp yöntemlerini reddetmesi nedeniyle bu alan açık kalmakta ve çoğu kere hastalarımız yanlış ve art niyetli kanallara yönelerek gereksiz ve çoğu kere zararlı bir takım uygulamalara maruz kalmaktadır.

Amacımız modern tıp yöntemlerini reddetmeden ve en üst düzeyde uygulayarak  ancak gerektiğinde tamamlayıcı tıp yöntemlerini de bilimsel ve doğru bir şekilde kullanarak hasta tedavisinin bütünlüğünü sağlamaktır. Bu konu da bilimsel etkinliğini kanıtlamış hocalarımız ile birlikte çalışılmaktadır.

Günümüzde hasta tedavisinin sadece ilaç yazmak, reçete vermekle olmayacağı artık çok net olarak görülmektedir. Hastalarımıza bütünleyici tedavileri uygulanmadan ve en önemlisi sağlıklı yaşam koşullarına uyum sağlatmaksızın yapılan tedavilerin başarı şansı çok düşük olmaktadır.

Bu nedenle tamamlayıcı tıp önerileri, diyetisyen ve psikolog desteği, fizyoterapist destekli, kişiye özel spor programları aracılığıyla mümkün olan en fizyolojik tedavi yöntemleri  kronik hastalıkların tedavi ve takiplerinde uygulanmaktadır. Böylelikle maksimum normal hayat adaptasyonu sağlanmaktadır.

Sağlık Turizmi

Bursa’nın turizmde uzun yıllar boyunca hak ettiği yeri bulamadığını bilmekteyiz. Aslında uzun yıllar Osmanlı Devletine başkentlik yapmış, eşsiz bir doğa ve tarihi zenginliğe sahip şehrin turizmde bu kadar geri kalması, anlaşılabilir bir durum değildir.

Yıllarca Türkiye’nin termal şehri olan Bursa, son yıllarda bu özelliğini tamamen kaybetmiş ve bu ünvanı Afyon’a kaptırmıştır. Türkiye’nin turizm gelirlerinin hızla arttığı ve birçok şehrimizin turizmden aldığı payla büyük ölçüde kalkındığı, bilinen bir gerçektir. Sağlık turizmi nitelikli bir turizm alanı olması, dolayısıyla bütün dünyada ve ülkemizde de yükselen bir değer olduğu giderek daha çok fark edilmektedir. Bursa’nın turizmde gelişimiyle paralel olarak, Sağlık turizminde çeşitli adımların atılması acilen gereklidir. Gerek Bursa Valiliği, gerekse bazı Sivil Toplum Örgütlerinin son yıllarda Sağlık Turizmi konusundaki farkındalık oluşturma çalışmalarının sonuçlarının alınmaya başlandığını görmekteyiz. Bursa Uluslararası Sağlık Turizmi talebine cevap verebilecek sağlık altyapısına sahiptir. Gerek kamu hastanelerimiz, gerekse Bursa’da ki Özel Hastaneler, hem tıbbi ekip hem de tıbbi ekipman anlamında gerekli altyapıya sahiptir.